Dlaczego prywatne gimnazjum jest lepsze od publicznego?

13 styczeń 2017

Prywatne Gimnazjum nr 5 w Krakowie znane jest z tego, że nauczyciele, którzy w nim pracują, mają indywidualne podejście do wszystkich uczniów. Wynika to również z faktu, że klasy nie są liczne. Co ważne, nauczyciele poświęcają uczniom czas po lekcjach: z jednej trony pomagają gimnazjalistom, którzy potrzebują dodatkowego wyjaśnienia pewnego problemu, z drugiej zaś strony ułatwiają i stymulują rozwój uczniów z uzdolnieniami w danej dziedzinie. Innymi słowy, dydaktycy w szczególny sposób dbają zarówno o uczniów z trudnościami w pewnych obszarach, jak i o tych bardziej zdolnych.

Wszechstronny rozwój

Łatwiej zrozumieć potrzeby uczniów w niewielkiej klasie. Nauczyciele doskonale znają każdego ze swoich podopiecznych. Zachęcają ich do uczestniczenia w wydarzeniach pozalekcyjnych, dzięki którym gimnazjaliści mogą realizować się zgodnie ze swoimi zainteresowaniami i talentami. Czas spędzony na wycieczkach, w muzeach, teatrach lub kinach sprzyja integracji klasy i poszerzaniu wiedzy o kulturze.

Poza tym nasi nauczyciele zapewniają swoim podopiecznym możliwość wszechstronnego rozwoju. Ukazują różne aspekty pewnych dyscyplin naukowych, co ma duże znaczenie w trakcie dorastania, kiedy uczniowie podejmują pierwsze wybory w zakresie swojej specjalizacji.

Doświadczona kadra

Należy też podkreślić, że w szkole zatrudnieni są znakomici, doświadczeni nauczyciele, którzy prowadzą swoje lekcje z pasją i wykorzystują najnowocześniejsze metody dydaktyczne. Ponadto gimnazjum zapewnia opiekę psychologiczną i pedagogiczną, a także pielęgniarską. Uczniowie mogą zawsze liczyć na pomoc o charakterze edukacyjno-terapeutycznym. W szkole realizowany jest także specjalny program wychowawczy i profilaktyczny, który ma za zadanie przygotować gimnazjalistów do funkcjonowania w społeczeństwie.

Języki obce

Warto też podkreślić, że uczniowie uczą się w bardzo nielicznych grupach zwłaszcza na lekcjach języków obcych. Nauczyciel może dzięki temu precyzyjnie dostosować treści nauczania do potrzeb uczniów, dzięki czemu rozwijają się oni w najbardziej optymalny sposób. Do wyboru – obok angielskiego – jest kilka języków: włoski, hiszpański, niemiecki, francuski.

Doskonałe przygotowanie do egzaminu gimnazjalnego

Rodzice nie muszą się martwić, czy ich córki i synowie poradzą sobie na egzaminie gimnazjalnym. W szkole lekcje z przedmiotów obowiązkowych na egzaminie realizowane są w zwiększonym wymiarze godzin. Do tego należy dodać, że dydaktycy dbają o zrównoważony rozwój wszystkich uczniów. Odpowiednia, duża liczba godzin i indywidualne podejście to przepis na sukces. Warto przypomnieć, że dobre wyniki z egzaminu przełożą się na to, do jakiej szkoły średniej zostanie przyjęty uczeń.

Sport

Istnieje jeszcze jedna, ważna zaleta Prywatnego Gimnazjum nr 5 w Krakowie. Otóż stawia ono na aktywność fizyczną. Uczniowie mogą uprawiać jeden z wielu rodzajów sportu, takich jak piłka nożna, koszykówka, siatkówka, unihokej, aerobik, taniec czy pływanie.