Kreatywne zestawy urodzinowe dla przyjaciół ze szkoły

19 luty 2021

Powszechna oświata spełnia szereg ważnych funkcji, z których główną jest kształcenie uczniów. Jednak uczęszczanie do szkół podstawowych oraz średnich pozwala wypracować wśród młodych osób pewne niezbędne kompetencje społeczne. To właśnie dlatego nauczyciele zachęcają uczniów do integrowania się między sobą.

Socjalizacji uczniów sprzyjają z pewnością prace w grupach czy wycieczki klasowe. W tym kontekście duże znaczenie mają także zwykłe rozmowy pomiędzy lekcjami. Dzieci w szkołach podstawowych są wręcz zachęcane do przekazywania sobie wiadomości o swoich zainteresowaniach - naukowych, sportowych, artystycznych.

Jaki prezent na urodziny?

Znakomitą okazją umożliwiającą integrację oraz przyjemne spędzenie czasu w grupie są także przyjęcia urodzinowe. W Polsce popularny zwyczaj stanowi organizowanie ich przez rodziców uczniów. Warto się zastanowić, jaki prezent podarować osobie, z którą chodzimy razem do szkoły. Z jednej strony powinien wychodzić naprzeciw jej indywidualnym preferencjom, a z drugiej - dobrym pomysłem jest wykorzystanie własnej kreatywności przy jego wyborze. Pamiętajmy również, że otrzyma go nasz kolega z klasy, a zatem podarunek może mieć charakter edukacyjny.

Gry planszowe

Coraz większą popularność zyskują gry planszowe, można nawet stwierdzić, że w naszym kraju zapanował "boom" na tego rodzaju rozrywkę. Przy czym należy zauważyć, że część z nich ma jedynie towarzyski charakter, część natomiast kształci pewne kompetencje i pozwala rozszerzać naszą wiedzę. W sklepach z tego typu zestawami bez wątpienia znajdziemy takie, które umożliwią doskonalenie naszych umiejętności analitycznych, logicznych i matematycznych. Ponadto wiele gier planszowych poświęconych jest pewnym zagadnieniom historycznym, artystycznym, naukowym. Z kart, które są do nich dołączane, poznać możemy informacje o przeszłości czy o pewnych zagadnieniach, których znajomość przyda nam się również w szkole.

Zabawki edukacyjne

Jeżeli nasza koleżanka lub kolega przejawia zainteresowanie biologią, dobrym pomysłem będzie wybór mikroskopu. Miłośnikom fizyki i astronomii możemy natomiast kupić mały teleskop, który pozwoli im poczynić pierwsze kroki w zakresie obserwacji kosmosu. Uniwersalnym prezentem jest globus - warto zdecydować się zwłaszcza na wariant podświetlany. Nie tylko pozwala on uczyć się geografii, ale również dobrze prezentuje się w pokoju. W sklepach znajdziemy wiele ciekawych, dekoracyjnych modeli. Edukacyjne gry komputerowe, filmy dokumentalne, interaktywne książki - wybór jednej z tych i wskazanych wcześniej propozycji pozwoli nam stworzyć unikalny zestaw urodzinowy.