Rekrutacja i organizacja zajęć w roku szkolnym 2020/2021

4 sierpień 2020

Chcemy, by nasi uczniowie doskonale odnajdywali się w zmieniającym się świecie. Chcemy, by z odwagą podejmowali nowe wyzwania i bez obaw wkraczali w niepoznane jeszcze przestrzenie. Nauka otwartości i adaptacji do zmian nie byłaby jednak możliwa, gdybyśmy nie pokazywali jej dzieciom na własnym przykładzie. Rok 2020 jest do tego dobrą okazją. 

Rekrutację na nowy rok szkolny zaplanowaliśmy w taki sposób, by była bezpieczna na rodziców, uczniów i nauczycieli

Rekrutacja do klas 5 i 6 oraz 7 i 8 szkoły podstawowej to dla nas - kadry pedagogicznej i dyrekcji - wyzwanie. Robimy jednak wszystko, by niezależnie od formy, jaką przyjmą zajęcia w nadchodzącym roku szkolnym, przekazać naszym uczniom wiedzę i umiejętności oraz inspirować ich do ciągłego odkrywania świata.

Klasy, w których każdy czuje się bezpiecznie

Szkoła podstawowa to dla dzieci czas tworzenia nowych przyjaźni i nauki funkcjonowania w grupach społecznych. Ta umiejętność jest niezwykle ważna w dorosłym życiu. Chcemy, by doświadczenia wyniesione z naszej szkoły pokazywały im, jak dużą wartością jest współpraca. Nasze klasy otoczone są czułą opieką wychowawczyni, która jest jednocześnie wymagającą liderką. Uczniowie mogą zwrócić się do niej z każdym pytaniem i problemem, otrzymają od niej również motywację do działania i wsparcie w rozwijaniu własnych zainteresowań. Duży nacisk kładziemy na zajęcia integracyjne i naukę porozumiewania się bez przemocy. To dla nas niezwykle istotne, by młodzi ludzie cechowali się empatią i asertywnością.

Kadra przygotowana do prowadzenia zajęć w formie elektronicznej

Niezależnie od tego, w jakiej formie realizowane będą zajęcia w roku szkolnym 2020/2021, nasza kadra pedagogiczna poprowadzi je na poziomie spełniającym nie tylko wymagania ministerialne, ale przede wszystkim te stawiane przez uczniów i rodziców. Lekcje będą okazją zarówno do realizowania wymaganego materiału, ale również stworzą przestrzeń do odkrywania przez dzieci swoich zainteresowań i pasji oraz dzielenia się nimi z kolegami i koleżankami. Chcemy, by zajęcia odbywały się na żywo, dzięki sprawdzonym platformom komunikacyjnym. Uważamy, że wysyłanie uczniom zadań, które muszą samodzielnie rozwiązać, nie jest najlepszym rozwiązaniem. Dla nas ważny jest kontakt z nauczycielem. Dbamy, by w system nauczania nie wkradł się chaos i dezinformacja. Informacje przesyłane dzieciom są precyzyjne i nie ulegają częstym modyfikacjom. W razie jakichkolwiek wątpliwości nauczyciele odpowiedzą na pytania uczniów, wytłumaczą niejasności i podpowiedzą rozwiązania, które można wykorzystać, by nadrobić braki w wiedzy.

Wierzymy, że nasz przykład pokaże podopiecznym szkoły, że każdy kryzys może być szansą na zbudowanie czegoś nowego. Nie ustajemy w poszukiwaniu sposobów na dostosowanie się do nowej rzeczywistości, jednocześnie pamiętając, że to we współpracy tkwi siła.