Prywatne Gimnazjum nr 5

Ranking szkół podstawowych a nasza placówka

Co wpływa na pozycję Prywatnej Szkoły Podstawowej nr 5 w Krakowie w rankingu szkół?

Z pewnością zdolni uczniowie dumnie reprezentujący szkołę podczas licznych konkursów. Żadne wyzwanie nie jest im straszne, dzięki doskonale wykwalifikowanej kadrze nauczycielskiej, która z pasją podchodzi do nauczania. Kluczową rolę odgrywają również zaangażowani rodzice, wspierający działania szkoły  i motywujący swoje dzieci do zdobywania coraz większych osiągnięć.  i motywujący swoje dzieci do zdobywania coraz większych osiągnięć. Co roku uzyskujemy dobrą pozycję w rankingach szkół podstawowych w Krakowie, m.in. dzięki dążeniu do osiągnięcia wspólnego celu, jakim jest stworzenie szkoły marzeń. Przeglądając zestawienia szkół podstawowych, warto mieć jednak świadomość, że często o braku danej szkoły w konkretnym rankingu nie decydują jej słabe wyniki, a np. mała liczba uczniów w klasach. Stąd często niedoceniane w takich zestawieniach są szkoły niepubliczne.

Wspólna praca na sukces szkoły

Każda szkoła ma swoje mocne strony. W Prywatnej Szkole Podstawowej nr 5 w Krakowie niewątpliwie największym atutem są ambitni uczniowie, nieustannie odkrywający swoje pasje i talenty. Niezależnie od tego, czy uczeń jest orłem z matematyki czy świetnie maluje lub gra w koszykówkę - każdy pracuje na nasz wspólny sukces, plasując nas wśród najlepszych szkół podstawowych w Krakowie.  Wspólnie z Rodzicami budujemy w uczniach wiarę w swoje możliwości i zachęcamy ich do dalszego rozwoju. Dla nas ważne jest nie tylko świadectwo z czerwonym paskiem, lecz również pokonywanie własnych słabości i dążenie do doskonalenia siebie w poczuciu bycia wartościowym człowiekiem.

Dlaczego jesteśmy tak chętnie wybieraną szkołą podstawową w Krakowie?

Dzięki życzliwej atmosferze panującej w szkole nasi uczniowie robią zdumiewające postępy w nauce i osiągają bardzo dobre wyniki testów ósmoklasisty. Zdajemy sobie jednak sprawę z tego, że same oceny bardzo dobre na świadectwie nie zagwarantują dziecku świetlanej przyszłości, dlatego dbamy również o rozwój przydatnych w późniejszym życiu umiejętności.

Duży nacisk kładziemy na efektywną naukę języków obcych dzięki którym uczeń stanie się młodym obywatelem świata. W naszej szkole podstawowej uczymy nie tylko tak powszechnego współcześnie języka angielskiego, ale także hiszpańskiego, niemieckiego, francuskiego lub włoskiego.

Naszym wychowankom wpajamy zasady pracy w zespole, budowania autorytetu i świadomości własnych możliwości. Wszystko to sprawia, że zbieramy pozytywne rekomendacje wśród uczniów i ich opiekunów. Nasi absolwenci chętnie wracają do nas zarówno we wspomnieniach, jak i faktycznie odwiedzając siedzibę szkoły jako pozytywnie kojarzące się miejsce z dzieciństwa.

Dobra szkoła podstawowa to taka, do której dziecko codziennie maszeruje z uśmiechem na twarzy. Właśnie taka jest nasza krakowska placówka.  Zapraszamy!