Nie tylko nauka — zalety zabaw integracyjnych

30 grudzień 2023

Zajęcia i zabawy integracyjne są dla najmłodszych ciekawym urozmaiceniem dnia w szkole oraz doskonałą okazją do poznania siebie nawzajem, a także nauki pracy w grupie. Ich największą zaletą jest to, że taka aktywność jest odpowiednia dla dzieci w każdym wieku. Na co mogą liczyć uczniowie Prywatnej Szkoły Podstawowej nr 5 w Krakowie w ramach zajęć pozalekcyjnych?

Zajęcia pozalekcyjne okazją do rozwoju

Dodatkowe zajęcia to sposób na kreatywne zaplanowanie czasu uczniom szkoły podstawowej. Warto pamiętać, że na pełny rozwój dziecka wpływa nie tylko edukacja, ale również pozalekcyjne aktywności, które rozwiną jego hobby, pasje i zainteresowania. Inwestycja w potencjał dziecka to najlepsze, co rodzic może dla niego zrobić. 

Kreatywne spędzanie czasu

Zajęcia realizowane poza lekcjami są szansą na zdobycie nowych umiejętności, znajomości lub rozpoczęcie przygody z nowym hobby. Bogata oferta naszej szkoły umożliwia rodzicom wybór odpowiednich zajęć dodatkowych dla swoich pociech. Wolny czas dziecka warto zaplanować więc tak, żeby poprzez zabawę jak najbardziej poszerzało swoje horyzonty.

W zależności od etapu edukacji, a przede wszystkim predyspozycji i zainteresowań, warto dopasować zajęcia tak, aby sprawiały radość. Jeśli dziecko polubi ich tematykę oraz formę, możesz być pewny, że wpłyną one pozytywnie na jego rozwój i zachęcą do dalszych działań.

Prywatna Szkoła Podstawowa nr 5 w Krakowie to środowisko stworzone z myślą o swoich podopiecznych. W roku szkolnym 2022/2023 otwieramy nowe klasy - siódmą i ósmą - dla których już dziś przygotowujemy rozbudowaną ofert edukacyjną pod kątem potrzeb i zainteresowań uczniów, stawiając nie tylko na przekazanie wiedzy, ale także rozwój kulturalny i emocjonalny. Dostępna jest szeroka gama zajęć oferujących:

  • naukę języków obcych: angielskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, francuskiego lub włoskiego,
  • rozwój ruchowy - zajęcia sportowe,
  • rozwój kulturalny - zajęcia fakultatywne i artystyczne.

Akcja — integracja! 

Niezależnie od tego, w jakich zajęciach uczestniczy dziecko - rozwojowych, fakultatywnych czy specjalistycznych - podstawą jego dobrego samopoczucia jest kontakt z rówieśnikami. Przestrzeń, dzięki której najmłodsi czują się akceptowani i lubieni, odgrywa ogromną rolę w ich funkcjonowaniu. 

Integracja jest szczególnie ważna w adaptacji klas i grup dzieci, które dopiero się poznają. Zbudowanie pośród nich poczucia bezpieczeństwa i zaufania jest kluczem do sukcesu, ponieważ czując się swobodnie w danym środowisku, mogą skupić się na własnym rozwoju. 

Dlaczego warto?

Zajęcia dodatkowe i zabawy integracyjne to forma nauki, która pozytywnie oddziałuje na dzieci, kształci na wielu płaszczyznach i wypracowuje pozytywne wzorce zachowań. Czy wiesz, jakie są inne zalety integracji? 

  • brak podziału, praca nad wzajemną akceptacją,
  • rozwój tolerancji,
  • nawiązywanie więzi społecznych,
  • nauka niesienia pomocy i życzliwości,
  • brak izolacji od grupy,
  • zachęcenie do przezwyciężania trudności i walki o wartości,
  • poczucie bezpieczeństwa wśród rówieśników.
zalety zabaw integracyjnych