Prywatne Gimnazjum nr 5

8 klasa - co dalej?

6 listopad 2017

Szeroko omawiana reforma edukacji w dużym stopniu zmienia strukturę polskiego szkolnictwa. Najbardziej istotną zmianą obecnie wprowadzaną jest stopniowa likwidacja gimnazjów, czyli ich wygaszanie

Ramowy plan nauczania w szkole podstawowej po reformie edukacji

6 październik 2017

Dotychczasowe ramowe plany nauczania stanowiły jedynie informację dla nauczycieli i dyrektorów szkół, jaki powinien być najmniejszy wymiar godzinowy poszczególnych lekcji dla określonego szczebla edukacji (szkoły podstawowej, liceum etc.).

Gimnazjaliści po reformie edukacji - co się zmieni?

12 wrzesień 2017

Reforma edukacji zmienia strukturę polskiego systemu oświaty oraz wprowadza nową podstawę programową, która nie pozostanie bez wpływu na nauczanie.

Kogo obejmie nowa reforma edukacji?

18 sierpień 2017

Hasło nowej reformy edukacji kojarzymy przede wszystkim z wprowadzeniem ośmioletniej podstawówki oraz wygaszeniem gimnazjów. Ponadto, zgodnie z jej założeniami, funkcjonować będą w nowym kształcie szkoły średnie: czteroletnie liceum ogólnokształcące, pięcioletnie technikum, trzyletnia szkoła specjalna, której celem jest przysposobienie do pracy oraz dwie szkoły branżowe – pierwszego stopnia (trzy lata) i drugiego stopnia (dwa lata).

Najważniejsze zmiany w nowej podstawie programowej

19 lipiec 2017

Nowa podstawa programowa będzie wprowadzana do polskiego systemu edukacyjnego etapami. Od najbliższego roku szkolnego zacznie obowiązywać w klasach I, IV i VII szkoły podstawowej, natomiast w klasach II, III, V i VI – od następnego roku, czyli 2018/2019.

Siatka godzin po reformie edukacji

19 czerwiec 2017

Reforma systemu oświaty obejmuje wiele aspektów. Najwięcej uwagi uczniów i rodziców przykuwa kwestia wygaszenia gimnazjów oraz wprowadzenia ośmioletniej szkoły podstawowej i siedmiu rodzajów szkół średnich (m.in. do wyboru będą czteroletnie liceum czy pięcioletnie technikum).

Najważniejsze założenia nowej reformy edukacji

19 maj 2017

Najważniejsze zmiany w polskiej oświacie, które częściowo będą obowiązywać już od rocznika 2017/2018, dotyczą przede wszystkim reorganizacji poszczególnych etapów edukacji.

Jakie lektury w klasie 7?

28 kwiecień 2017

W związku z reformą oświaty, która będzie wprowadzona w życie od najbliższego roku szkolnego, nasuwa się pytanie, jakie lektury uczniowie będą czytali w poszczególnych klasach.

Czym jest dysgrafia?

18 kwiecień 2017

Istnieje wiele odmian dysleksji, m.in. dysortografia, dyskalkulia, dysgrafia czy dysfonia. Dyskalkulia polega na występowaniu u dziecka trudności w wykonywaniu bardzo prostych obliczeń matematycznych, natomiast dysortografia przejawia się problemami w przestrzeganiu zasad ortograficznych.

pokaż więcej wpisów