Prywatne Gimnazjum nr 5

Jak wypracować w sobie systematyczność?

23 lipiec 2019

Umiejętność systematyczności warto wypracować w sobie jak najwcześniej, ma ona bowiem bardzo duże znaczenie zarówno w szkole, jak i w życiu zawodowym i osobistym. Aby się jej nauczyć, musimy opanować pewne wzorce działania i wykształcić określone nawyki.

Cyfryzacja w edukacji

25 czerwiec 2019

Wprawdzie cyfryzacja w polskim systemie oświatowym stoi na pewno na wyższym poziomie w porównaniu do tego, jak sytuacja ta przedstawiała się jeszcze kilka lat temu, jednakże w dalszym ciągu nasze szkoły zmagają się z pewnymi problemami w tym zakresie...

Egzamin ósmoklasisty a egzamin gimnazjalisty - podobieństwa i różnice

28 maj 2019

Każdy z uczniów ósmej klasy szkoły podstawowej przystępuje do egzaminu organizowanego na zakończenie tego etapu edukacyjnego.

Edukacja zdrowotna w szkole podstawowej

16 kwiecień 2019

Jednym z zadań polskiej oświaty jest promocja zdrowia. W tym celu podejmowane są przez Ministerstwo Edukacji Narodowej konkretne kroki. Wytyczne na ten temat znajdziemy w podstawie programowej.

Jak efektywnie odpoczywać po lekcjach?

15 marzec 2019

Efektywne odpoczywanie łączy w sobie wiele elementów. Jakich? Po pierwsze, powinno sprawiać, że będziemy zregenerowani i odpowiednio przygotowani do pracy w kolejnym dniu.

Kumulacja roczników - czy należy jej się obawiać?

15 luty 2019

Wprowadzenie reformy edukacji w dużym stopniu zmieniło kształt polskiego szkolnictwa. W związku z tym pojawiło się wiele pytań dotyczących możliwych nieprzewidzianych konsekwencji spowodowanych jej przyjęciem, takich jak chociażby kumulacja roczników.

Jak wygląda rekrutacja do szkół średnich po reformie edukacji?

18 styczeń 2019

Ze względu na fakt, że wprowadzona została reforma edukacji, która zasadniczo przemodelowała strukturę polskiego szkolnictwa, powinniśmy zwrócić uwagę na to, w jaki sposób odbywać się będzie teraz rekrutacja do szkół średnich.

Jak przygotować się do egzaminu po ósmej klasie?

14 grudzień 2018

Nowa reforma oświaty nie tylko zmienia strukturę polskiego szkolnictwa (stopniowo likwiduje gimnazja i wprowadza ośmioletnią szkołę podstawową oraz nowe typy szkół średnich), ale również ogranicza liczbę najważniejszych egzaminów, które odbywają się w trakcie naszej edukacji.

Dlaczego warto brać udział w konkursach przedmiotowych?

20 listopad 2018

Udział w konkursach przedmiotowych przynosi nam szereg korzyści. Przede wszystkim pozwala nam rozwinąć nasze umiejętności w dyscyplinie, którą lubimy i w której często przejawiamy wyjątkowe zdolności – niekiedy odkrywamy je w sobie sami, w innych zaś przypadkach pozwalają nam je zauważyć nauczyciele bądź bliskie nam osoby.

pokaż więcej wpisów