Prywatne Gimnazjum nr 5

Gimnazjaliści po reformie edukacji - co się zmieni?

12 wrzesień 2017

Reforma edukacji zmienia strukturę polskiego systemu oświaty oraz wprowadza nową podstawę programową, która nie pozostanie bez wpływu na nauczanie.

Kogo obejmie nowa reforma edukacji?

18 sierpień 2017

Hasło nowej reformy edukacji kojarzymy przede wszystkim z wprowadzeniem ośmioletniej podstawówki oraz wygaszeniem gimnazjów. Ponadto, zgodnie z jej założeniami, funkcjonować będą w nowym kształcie szkoły średnie: czteroletnie liceum ogólnokształcące, pięcioletnie technikum, trzyletnia szkoła specjalna, której celem jest przysposobienie do pracy oraz dwie szkoły branżowe – pierwszego stopnia (trzy lata) i drugiego stopnia (dwa lata).

Najważniejsze zmiany w nowej podstawie programowej

19 lipiec 2017

Nowa podstawa programowa będzie wprowadzana do polskiego systemu edukacyjnego etapami. Od najbliższego roku szkolnego zacznie obowiązywać w klasach I, IV i VII szkoły podstawowej, natomiast w klasach II, III, V i VI – od następnego roku, czyli 2018/2019.

Siatka godzin po reformie edukacji

19 czerwiec 2017

Reforma systemu oświaty obejmuje wiele aspektów. Najwięcej uwagi uczniów i rodziców przykuwa kwestia wygaszenia gimnazjów oraz wprowadzenia ośmioletniej szkoły podstawowej i siedmiu rodzajów szkół średnich (m.in. do wyboru będą czteroletnie liceum czy pięcioletnie technikum).

Najważniejsze założenia nowej reformy edukacji

19 maj 2017

Najważniejsze zmiany w polskiej oświacie, które częściowo będą obowiązywać już od rocznika 2017/2018, dotyczą przede wszystkim reorganizacji poszczególnych etapów edukacji.

Jakie lektury w klasie 7?

28 kwiecień 2017

W związku z reformą oświaty, która będzie wprowadzona w życie od najbliższego roku szkolnego, nasuwa się pytanie, jakie lektury uczniowie będą czytali w poszczególnych klasach.

Czym jest dysgrafia?

18 kwiecień 2017

Istnieje wiele odmian dysleksji, m.in. dysortografia, dyskalkulia, dysgrafia czy dysfonia. Dyskalkulia polega na występowaniu u dziecka trudności w wykonywaniu bardzo prostych obliczeń matematycznych, natomiast dysortografia przejawia się problemami w przestrzeganiu zasad ortograficznych.

Czym jest Wychowanie do życia w rodzinie?

10 luty 2017

Nauczanie przedmiotu Wychowanie do życia w rodzinie w gimnazjum reguluje podstawa programowa dla III etapu edukacyjnego (stanowi ona załącznik numer 4 rozporządzenia Ministerstwa Edukacji Narodowej uchwalonego 27 VIII 2012 roku).

Dlaczego prywatne gimnazjum jest lepsze od publicznego?

13 styczeń 2017

Prywatne Gimnazjum nr 5 w Krakowie znane jest z tego, że nauczyciele, którzy w nim pracują, mają indywidualne podejście do wszystkich uczniów.

pokaż więcej wpisów