Prywatne Gimnazjum nr 5

Konkursy przedmiotowe i ich wpływ na rekrutację do liceum

18 październik 2019

Z całą pewnością warto brać udział w konkursach przedmiotowych ogłaszanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, o których informacje znajdziemy na stronach internetowych kuratoriów.

Dlaczego warto wybrać prywatną szkołę podstawową?

20 wrzesień 2019

Jeśli chodzi o edukację dzieci, ich rodzicom zależy przede wszystkim na tym, aby osiągały one dobre rezultaty w swoich szkołach, wszechstronnie rozwijały się i udoskonalały swoje naturalne talenty oraz - co niemniej ważne - aby w danej placówce po prostu dobrze się czuły.

Plastyka i muzyka - czy te przedmioty są potrzebne?

26 sierpień 2019

Wśród wielu z nas krąży przekonanie, że przedmioty szkolne, takie jak muzyka czy plastyka, wymagają specjalnego talentu, że są warunkowane przez wrodzone zdolności i na ich podstawie nauczyciele w szkole wystawiają oceny.

Jak wypracować w sobie systematyczność?

23 lipiec 2019

Umiejętność systematyczności warto wypracować w sobie jak najwcześniej, ma ona bowiem bardzo duże znaczenie zarówno w szkole, jak i w życiu zawodowym i osobistym. Aby się jej nauczyć, musimy opanować pewne wzorce działania i wykształcić określone nawyki.

Cyfryzacja w edukacji

25 czerwiec 2019

Wprawdzie cyfryzacja w polskim systemie oświatowym stoi na pewno na wyższym poziomie w porównaniu do tego, jak sytuacja ta przedstawiała się jeszcze kilka lat temu, jednakże w dalszym ciągu nasze szkoły zmagają się z pewnymi problemami w tym zakresie...

Egzamin ósmoklasisty a egzamin gimnazjalisty - podobieństwa i różnice

28 maj 2019

Każdy z uczniów ósmej klasy szkoły podstawowej przystępuje do egzaminu organizowanego na zakończenie tego etapu edukacyjnego.

Edukacja zdrowotna w szkole podstawowej

16 kwiecień 2019

Jednym z zadań polskiej oświaty jest promocja zdrowia. W tym celu podejmowane są przez Ministerstwo Edukacji Narodowej konkretne kroki. Wytyczne na ten temat znajdziemy w podstawie programowej.

Jak efektywnie odpoczywać po lekcjach?

15 marzec 2019

Efektywne odpoczywanie łączy w sobie wiele elementów. Jakich? Po pierwsze, powinno sprawiać, że będziemy zregenerowani i odpowiednio przygotowani do pracy w kolejnym dniu.

Kumulacja roczników - czy należy jej się obawiać?

15 luty 2019

Wprowadzenie reformy edukacji w dużym stopniu zmieniło kształt polskiego szkolnictwa. W związku z tym pojawiło się wiele pytań dotyczących możliwych nieprzewidzianych konsekwencji spowodowanych jej przyjęciem, takich jak chociażby kumulacja roczników.

pokaż więcej wpisów