Prywatne Gimnazjum nr 5

Dlaczego warto wybrać prywatną szkołę podstawową?

20 wrzesień 2019

Jeśli chodzi o edukację dzieci, ich rodzicom zależy przede wszystkim na tym, aby osiągały one dobre rezultaty w swoich szkołach, wszechstronnie rozwijały się i udoskonalały swoje naturalne talenty oraz - co niemniej ważne - aby w danej placówce po prostu dobrze się czuły.

Plastyka i muzyka - czy te przedmioty są potrzebne?

26 sierpień 2019

Wśród wielu z nas krąży przekonanie, że przedmioty szkolne, takie jak muzyka czy plastyka, wymagają specjalnego talentu, że są warunkowane przez wrodzone zdolności i na ich podstawie nauczyciele w szkole wystawiają oceny.

Jak wypracować w sobie systematyczność?

23 lipiec 2019

Umiejętność systematyczności warto wypracować w sobie jak najwcześniej, ma ona bowiem bardzo duże znaczenie zarówno w szkole, jak i w życiu zawodowym i osobistym. Aby się jej nauczyć, musimy opanować pewne wzorce działania i wykształcić określone nawyki.

Cyfryzacja w edukacji

25 czerwiec 2019

Wprawdzie cyfryzacja w polskim systemie oświatowym stoi na pewno na wyższym poziomie w porównaniu do tego, jak sytuacja ta przedstawiała się jeszcze kilka lat temu, jednakże w dalszym ciągu nasze szkoły zmagają się z pewnymi problemami w tym zakresie...

Egzamin ósmoklasisty a egzamin gimnazjalisty - podobieństwa i różnice

28 maj 2019

Każdy z uczniów ósmej klasy szkoły podstawowej przystępuje do egzaminu organizowanego na zakończenie tego etapu edukacyjnego.

Edukacja zdrowotna w szkole podstawowej

16 kwiecień 2019

Jednym z zadań polskiej oświaty jest promocja zdrowia. W tym celu podejmowane są przez Ministerstwo Edukacji Narodowej konkretne kroki. Wytyczne na ten temat znajdziemy w podstawie programowej.

Jak efektywnie odpoczywać po lekcjach?

15 marzec 2019

Efektywne odpoczywanie łączy w sobie wiele elementów. Jakich? Po pierwsze, powinno sprawiać, że będziemy zregenerowani i odpowiednio przygotowani do pracy w kolejnym dniu.

Kumulacja roczników - czy należy jej się obawiać?

15 luty 2019

Wprowadzenie reformy edukacji w dużym stopniu zmieniło kształt polskiego szkolnictwa. W związku z tym pojawiło się wiele pytań dotyczących możliwych nieprzewidzianych konsekwencji spowodowanych jej przyjęciem, takich jak chociażby kumulacja roczników.

Jak wygląda rekrutacja do szkół średnich po reformie edukacji?

18 styczeń 2019

Ze względu na fakt, że wprowadzona została reforma edukacji, która zasadniczo przemodelowała strukturę polskiego szkolnictwa, powinniśmy zwrócić uwagę na to, w jaki sposób odbywać się będzie teraz rekrutacja do szkół średnich.

pokaż więcej wpisów