Prywatne Gimnazjum nr 5

Najważniejsze zmiany w nowej podstawie programowej

19 lipiec 2017

Nowa podstawa programowa będzie wprowadzana do polskiego systemu edukacyjnego etapami. Od najbliższego roku szkolnego zacznie obowiązywać w klasach I, IV i VII szkoły podstawowej, natomiast w klasach II, III, V i VI – od następnego roku, czyli 2018/2019.

Siatka godzin po reformie edukacji

19 czerwiec 2017

Reforma systemu oświaty obejmuje wiele aspektów. Najwięcej uwagi uczniów i rodziców przykuwa kwestia wygaszenia gimnazjów oraz wprowadzenia ośmioletniej szkoły podstawowej i siedmiu rodzajów szkół średnich (m.in. do wyboru będą czteroletnie liceum czy pięcioletnie technikum).

Najważniejsze założenia nowej reformy edukacji

19 maj 2017

Najważniejsze zmiany w polskiej oświacie, które częściowo będą obowiązywać już od rocznika 2017/2018, dotyczą przede wszystkim reorganizacji poszczególnych etapów edukacji.

Jakie lektury w klasie 7?

28 kwiecień 2017

W związku z reformą oświaty, która będzie wprowadzona w życie od najbliższego roku szkolnego, nasuwa się pytanie, jakie lektury uczniowie będą czytali w poszczególnych klasach.

Czym jest dysgrafia?

18 kwiecień 2017

Istnieje wiele odmian dysleksji, m.in. dysortografia, dyskalkulia, dysgrafia czy dysfonia. Dyskalkulia polega na występowaniu u dziecka trudności w wykonywaniu bardzo prostych obliczeń matematycznych, natomiast dysortografia przejawia się problemami w przestrzeganiu zasad ortograficznych.

Czym jest Wychowanie do życia w rodzinie?

10 luty 2017

Nauczanie przedmiotu Wychowanie do życia w rodzinie w gimnazjum reguluje podstawa programowa dla III etapu edukacyjnego (stanowi ona załącznik numer 4 rozporządzenia Ministerstwa Edukacji Narodowej uchwalonego 27 VIII 2012 roku).

Dlaczego prywatne gimnazjum jest lepsze od publicznego?

13 styczeń 2017

Prywatne Gimnazjum nr 5 w Krakowie znane jest z tego, że nauczyciele, którzy w nim pracują, mają indywidualne podejście do wszystkich uczniów.

Jak wzmocnić koncentrację?

16 grudzień 2016

We współczesnym świecie wiele czynników prowadzi do obniżenia naszej koncentracji.

Informatyka w gimnazjum

2 listopad 2016

Nauczanie informatyki na trzecim etapie edukacyjnym – czyli w gimnazjum – opiera się na podstawie programowej. Dokument ów określa zakres zagadnień, z którymi uczniowie zapoznają się podczas lekcji.

pokaż więcej wpisów