Prywatne Gimnazjum nr 5

Rekrutacja i organizacja zajęć w roku szkolnym 2020/2021

4 sierpień 2020

Chcemy, by nasi uczniowie doskonale odnajdywali się w zmieniającym się świecie. Chcemy, by z odwagą podejmowali nowe wyzwania i bez obaw wkraczali w niepoznane jeszcze przestrzenie.

Czytaj całość

Jak nauczyć się tabliczki mnożenia - najciekawsze sposoby

24 lipiec 2020

Uczniowie na początku swojej drogi edukacyjnej stopniowo nabywają wiedzę - zaczynają od podstaw, które następnie pozwolą im zgłębiać bardziej skomplikowane zagadnienia. Czuwający nad nimi nauczyciele kierują się jedną z głównych reguł dydaktycznych - zasadą przystępności.

Czytaj całość

Czy myślenia matematycznego można się nauczyć?

25 czerwiec 2020

Myślenie matematyczne przydaje się w bardzo wielu sytuacjach - zarówno w życiu codziennym, jak i zawodowym. Dlatego warto rozwijać je już od najmłodszych lat.

Czytaj całość

Jakie umiejętności potrzebne są do pracy z dzieckiem z zespołem Aspergera?

27 maj 2020

Dzieci, u których zdiagnozowany został zespół Aspergera, wymagają specjalnego podejścia w zakresie ich kształcenia. Dlatego nauczyciele, którzy z nimi pracują, powinni zastosować pewne określone strategie edukacyjne.

Czytaj całość

Kto może być zwolniony z egzaminu ósmoklasisty?

28 kwiecień 2020

Po wprowadzeniu w życie reformy edukacji w Polsce egzamin gimnazjalny został zastąpiony przez egzamin ósmoklasisty, który zdają uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych.

Czytaj całość

Jak powinna wyglądać godzina wychowawcza w szkole podstawowej?

1 kwiecień 2020

Na godzinie wychowawczej poruszane są kwestie dotyczące funkcjonowania uczniów w klasie oraz poza szkołą - nauczyciel zarówno odnosi się do pewnych spraw bieżących, jak i omawia zagadnienia ogólne z takich dziedzin, jak m.in. dorastanie, kształcenie się, życie w społeczeństwie, rozwój emocjonalny.

Czytaj całość

Jak wybrać szkołę dla dziecka z dysleksją?

28 luty 2020

Dysleksję definiujemy jako trudność w nauce pisania i czytania, która występuje przy zastosowaniu standardowych metod dydaktycznych służących wykształceniu owych umiejętności.

Czytaj całość

Co oznacza nauczanie zindywidualizowane w prywatnych szkołach podstawowych?

7 styczeń 2020

We wszystkich szkołach podstawowych w Polsce nauczyciele przekazują uczniom wiedzę opartą na tych samych wytycznych, które znajdziemy w opracowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej podstawie programowej.

Czytaj całość

Szkoła podstawowa dawniej i dziś, czyli o zmianach w systemie kształcenia w Polsce

4 grudzień 2019

W ostatnich latach w bardzo dużym stopniu zreformowany został system polskiej edukacji. Zmiany rozłożono na lata po to, aby ich wprowadzenie miało charakter ewolucyjny, a nie rewolucyjny.

pokaż więcej wpisów