Prywatne Gimnazjum nr 5

Co oznacza nauczanie zindywidualizowane w prywatnych szkołach podstawowych?

7 styczeń 2020

We wszystkich szkołach podstawowych w Polsce nauczyciele przekazują uczniom wiedzę opartą na tych samych wytycznych, które znajdziemy w opracowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej podstawie programowej.

Czytaj całość

Szkoła podstawowa dawniej i dziś, czyli o zmianach w systemie kształcenia w Polsce

4 grudzień 2019

W ostatnich latach w bardzo dużym stopniu zreformowany został system polskiej edukacji. Zmiany rozłożono na lata po to, aby ich wprowadzenie miało charakter ewolucyjny, a nie rewolucyjny.

Czytaj całość

Konkursy przedmiotowe i ich wpływ na rekrutację do liceum

18 październik 2019

Z całą pewnością warto brać udział w konkursach przedmiotowych ogłaszanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, o których informacje znajdziemy na stronach internetowych kuratoriów.

Czytaj całość

Dlaczego warto wybrać prywatną szkołę podstawową?

20 wrzesień 2019

Jeśli chodzi o edukację dzieci, ich rodzicom zależy przede wszystkim na tym, aby osiągały one dobre rezultaty w swoich szkołach, wszechstronnie rozwijały się i udoskonalały swoje naturalne talenty oraz - co niemniej ważne - aby w danej placówce po prostu dobrze się czuły.

Czytaj całość

Plastyka i muzyka - czy te przedmioty są potrzebne?

26 sierpień 2019

Wśród wielu z nas krąży przekonanie, że przedmioty szkolne, takie jak muzyka czy plastyka, wymagają specjalnego talentu, że są warunkowane przez wrodzone zdolności i na ich podstawie nauczyciele w szkole wystawiają oceny.

Czytaj całość

Jak wypracować w sobie systematyczność?

23 lipiec 2019

Umiejętność systematyczności warto wypracować w sobie jak najwcześniej, ma ona bowiem bardzo duże znaczenie zarówno w szkole, jak i w życiu zawodowym i osobistym. Aby się jej nauczyć, musimy opanować pewne wzorce działania i wykształcić określone nawyki.

Cyfryzacja w edukacji

25 czerwiec 2019

Wprawdzie cyfryzacja w polskim systemie oświatowym stoi na pewno na wyższym poziomie w porównaniu do tego, jak sytuacja ta przedstawiała się jeszcze kilka lat temu, jednakże w dalszym ciągu nasze szkoły zmagają się z pewnymi problemami w tym zakresie...

Czytaj całość

Egzamin ósmoklasisty a egzamin gimnazjalisty - podobieństwa i różnice

28 maj 2019

Każdy z uczniów ósmej klasy szkoły podstawowej przystępuje do egzaminu organizowanego na zakończenie tego etapu edukacyjnego.

Czytaj całość

Edukacja zdrowotna w szkole podstawowej

16 kwiecień 2019

Jednym z zadań polskiej oświaty jest promocja zdrowia. W tym celu podejmowane są przez Ministerstwo Edukacji Narodowej konkretne kroki. Wytyczne na ten temat znajdziemy w podstawie programowej.

pokaż więcej wpisów