Prywatne Gimnazjum nr 5

Jakie przedmioty w 8 klasie?

21 marzec 2018

Nowa reforma edukacji przewiduje wiele zmian. Przede wszystkim ma dojść do tzw. wygaszenia gimnazjów. Co to oznacza w praktyce? Nie przestaną one istnieć od razu. Dopiero kiedy ostatnie roczniki spośród tych, które jeszcze pobierały naukę w gimnazjum, ukończą je, ten typ szkoły zostanie zlikwidowany.

Dlaczego warto spróbować swoich sił w wolontariacie?

14 luty 2018

Wolontariusze nie pobierają pensji za swoją pracę, nie oznacza to jednak, że nie przynosi im ona korzyści. Przeciwnie, tego rodzaju aktywność pozwala im nabyć wiele tzw. umiejętności miękkich, które przydadzą nam się w przyszłości nie tylko w życiu osobistym, ale także zawodowym, gdyż są one niezwykle cenione przez pracodawców.

Egzamin ósmoklasisty – najważniejsze informacje

24 styczeń 2018

Reforma edukacji z 2017 roku wprowadza szereg zmian w polskim systemie oświatowym. Przede wszystkim wygaszone mają zostać gimnazja. Uczniowie uczęszczać będą natomiast do ośmioletniej szkoły podstawowej, po której będą mogli wybrać spośród kilku rodzajów szkół średnich (m.in. czteroletniego liceum ogólnokształcącego, pięcioletniego technikum, trzyletniej szkoły branżowej pierwszego stopnia oraz dwuletniej szkoły branżowej drugiego stopnia).

Jakie nowe przedmioty w klasie 7?

21 grudzień 2017

Wprowadzenie reformy edukacji oznacza, że z jednej strony zmieni się cały system polskiego szkolnictwa, a z drugiej – poszczególne aspekty kształcenia. Jeśli chodzi o tę pierwszą kwestię, największym echem odbiło się rozłożone na lata wygaszenie gimnazjów.

8 klasa - co dalej?

6 listopad 2017

Szeroko omawiana reforma edukacji w dużym stopniu zmienia strukturę polskiego szkolnictwa. Najbardziej istotną zmianą obecnie wprowadzaną jest stopniowa likwidacja gimnazjów, czyli ich wygaszanie

Ramowy plan nauczania w szkole podstawowej po reformie edukacji

6 październik 2017

Dotychczasowe ramowe plany nauczania stanowiły jedynie informację dla nauczycieli i dyrektorów szkół, jaki powinien być najmniejszy wymiar godzinowy poszczególnych lekcji dla określonego szczebla edukacji (szkoły podstawowej, liceum etc.).

Gimnazjaliści po reformie edukacji - co się zmieni?

12 wrzesień 2017

Reforma edukacji zmienia strukturę polskiego systemu oświaty oraz wprowadza nową podstawę programową, która nie pozostanie bez wpływu na nauczanie.

Kogo obejmie nowa reforma edukacji?

18 sierpień 2017

Hasło nowej reformy edukacji kojarzymy przede wszystkim z wprowadzeniem ośmioletniej podstawówki oraz wygaszeniem gimnazjów. Ponadto, zgodnie z jej założeniami, funkcjonować będą w nowym kształcie szkoły średnie: czteroletnie liceum ogólnokształcące, pięcioletnie technikum, trzyletnia szkoła specjalna, której celem jest przysposobienie do pracy oraz dwie szkoły branżowe – pierwszego stopnia (trzy lata) i drugiego stopnia (dwa lata).

Najważniejsze zmiany w nowej podstawie programowej

19 lipiec 2017

Nowa podstawa programowa będzie wprowadzana do polskiego systemu edukacyjnego etapami. Od najbliższego roku szkolnego zacznie obowiązywać w klasach I, IV i VII szkoły podstawowej, natomiast w klasach II, III, V i VI – od następnego roku, czyli 2018/2019.

pokaż więcej wpisów