Prywatne Gimnazjum nr 5

Blog

Do czego jest nam potrzebna legitymacja szkolna?

29 kwiecień 2024

Koniec roku szkolnego zbliża się wielkimi krokami, jednak wraz z nadejściem wakacji warto pamiętać, by mieć przy sobie legitymację szkolną, której posiadanie daje szereg nieoczywistych korzyści i przywilejów. 

Czytaj całość

Jak szkoła może pomóc w nabyciu kompetencji społecznych?

30 marzec 2024

Człowiek jest istotą społeczną. Wiedzę, na temat tego, jak funkcjonować w zbiorowości, co wolno, a czego robić nie należy, dzieci nabywają w procesie socjalizacji, który rozpoczyna się już w środowisku domowym. Później proces ten kontynuowany jest także w innych kontekstach i rolach, w jakich występuje dziecko. W szkole nie tylko zdobywa ono zatem wiedzę, ale także ma szansę rozwijać szereg umiejętności przydatnych w życiu we wspólnocie. Jak to się dzieje? Jak szkoła pomaga w nabyciu kompetencji społecznych? 

Czytaj całość

W naszej szkole rodzice mogą liczyć na profesjonalne wsparcie w rozwiązywaniu problemów wychowawczych i edukacyjnych ze strony pedagogów szkolnych

29 luty 2024

Budowa poprawnej relacji z dzieckiem nie jest łatwym zadaniem. Rodzice często nie wiedzą, w jaki sposób rozmawiać ze swoją pociechą. Pomoc w tym zakresie przynosi konsultacja ze specjalistą, takim jak psycholog lub dziecięcy pedagog.

Czytaj całość

Nie tylko nauka — zalety zabaw integracyjnych

30 grudzień 2023

Zajęcia i zabawy integracyjne są dla najmłodszych ciekawym urozmaiceniem dnia w szkole oraz doskonałą okazją do poznania siebie nawzajem, a także nauki pracy w grupie. Ich największą zaletą jest to, że taka aktywność jest odpowiednia dla dzieci w każdym wieku. Na co mogą liczyć uczniowie Prywatnej Szkoły Podstawowej nr 5 w Krakowie w ramach zajęć pozalekcyjnych?

Czytaj całość

Jak wybrać odpowiednie zajęcia pozalekcyjne?

19 listopad 2023

Wybór odpowiednich zajęć pozalekcyjnych dla dziecka stanowi ważny krok w rozwoju jego zainteresowań. Rodzice powinni dokonać wyboru uważnie, biorąc pod uwagę zarówno indywidualne preferencje dziecka, jak i własne możliwości finansowe i czasowe. Nauczyciele Prywatnej Szkoły Podstawowej nr 5 w Krakowie podpowiadają, o czym warto pomyśleć przy wyborze zajęć pozalekcyjnych.

Czytaj całość

Zalety stosowania gier i zabaw w nauce matematyki

26 wrzesień 2023

Nie bez powodu matematyka jest nazywana królową nauk. Wiele innych dyscyplin czerpie swoje podstawy właśnie z matematyki. Z tego względu rodzicom zależy na tym, aby ich pociechy były dobre z matematyki, w czym od najmłodszych lat pomagają rozmaite zabawy i gry.

Czytaj całość

Dlaczego warto brać udział w konkursach szkolnych?

28 sierpień 2023

Dzieci zazwyczaj zachęca się do brania udziału w rozmaitych szkolnych konkursach już od najmłodszych lat. Tego typu aktywności niosą ze sobą wiele korzyści, w tym naukę zdrowej rywalizacji, zwiększanie pewności siebie, a także zdobywanie wiedzy.

Czytaj całość

Zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze - na czym polegają i dla kogo są skierowane?

6 lipiec 2023

Celem zajęć dydaktyczno-wyrównawczych jest uzupełnienie braków w zakresie kształcenia u tych uczniów, którzy mają trudności w nauce. Lekcje mają charakter wsparcia zarówno pedagogicznego, jak i psychologicznego. Tym samym gwarantują nie tylko pomoc edukacyjną, ale również wspomagają ogólny rozwój dzieci. 

Czytaj całość

Zalety indywidualnych programów nauczania

18 maj 2023

System edukacji został skonstruowany tak, aby wspierać wszystkich uczniów, zarówno tych z ograniczeniami (np. zdrowotnymi), jak i tych wyróżniających się i przejawiających szczególne zdolności. Indywidualny program nauki daje możliwość zdobywania wiedzy we własnym tempie, innym niż rówieśników, pod okiem wykwalifikowanej kadry pedagogicznej.

Czytaj całość
pokaż więcej wpisów