Prywatne Gimnazjum nr 5

Psycholog szkolny - dlaczego jest potrzebny?

29 styczeń 2023

Psycholog jest potrzebny w szkole z wielu powodów. Jego obecność bywa decydującym argumentem przy wyborze miejsca nauki dziecka. Dlaczego psycholog jest potrzebny w szkole? Na to pytanie odpowiadamy w niniejszym artykule.

Czytaj całość

Dlaczego nie warto odkładać nauki na później?

15 grudzień 2022

Odkładanie rzeczy na później nazywane jest również prokrastynacją. Tego typu przyzwyczajenia obniżają produktywność, zwłaszcza w kontekście nauki, która jest procesem wymagającym regularnego wykonywania pewnych czynności. Jak pokonać szkodliwy nawyk?

Czytaj całość

Czy matematyka dalej jest królową nauk?

14 listopad 2022

Matematykę zwykło określać się królową nauk. Czy w dalszym ciągu nią jest? Czy także w dzisiejszych czasach jej podstawy dają początek innym dyscyplinom?

Czytaj całość

Jak właściwie zorganizować sobie czas wolny?

17 październik 2022

Czas wolny to nie tylko leniuchowanie. Warto go również przeznaczyć na realizowanie tych pasji, dzięki którym możemy spełniać swoje aspiracje. Dobrym pomysłem jest rozwijanie takich zainteresowań, które mają również charakter edukacyjny. Łączą one bowiem przyjemne z pożytecznym.

Czytaj całość

Jak pomóc uczniom wrócić do nauczania stacjonarnego?

15 wrzesień 2022

Kształcenie zdalne dało uczniom dużo swobody, wolnego czasu, ale nauczyło również samodzielności, samowystarczalności. Nie ma wątpliwości co do tego, że powrót do szkół na zajęcia stacjonarne jest wyzwaniem zarówno dla dzieci, jak i rodziców oraz nauczycieli.

Czytaj całość

Nowy rok szkolny - nowe plany. Jak pomóc dziecku dobrze wejść w kolejny rok nauki?

16 sierpień 2022

Wakacje to dobry moment na to, aby wspólnie z synem lub córką zastanowić się nad planami na najbliższy rok szkolny. Mogą one dotyczyć zarówno zajęć dodatkowych, jak i nauki. Rodzice muszą jednak pamiętać, że każdy powrót do szkoły może wiązać się ze stresem.  Jak dobrze wejść w rok szkolny? Na to pytanie odpowiadamy w poniższym artykule.

Czytaj całość

Obozy językowe dla dzieci - czy to dobra metoda nauki języka?

13 lipiec 2022

Od pewnego czasu dużą popularnością cieszą się wakacyjne kursy językowe. Część z nich ma formę obozów. Ich zaletę stanowi fakt, że uczestnicy całkowicie - od rana do wieczora - koncentrują się na nauce języka obcego.

Czytaj całość

Jak spakować dziecko na “zieloną szkołę” lub kolonię?

29 czerwiec 2022

Warto zapisywać dzieci na kolonie czy tzw. zielone szkoły, ponieważ z jednej strony oferują one dla nich wiele atrakcji, a z drugiej - umożliwiają integrację z rówieśnikami, która jest bardzo ważna w młodym wieku.

Lato niebawem - 4 pomysły na wyjazd wakacyjny dla uczniów szkoły podstawowej

16 czerwiec 2022

Wyjazdy wakacyjne uczniów z powodzeniem mogą łączyć relaks z rozwojem, czyli innymi słowy - przyjemne z pożytecznym. Szczególnie teraz, po długim czasie spędzonym w domach, kiedy lekcje odbywały się zdalnie, duże znaczenie ma to, aby zapewnić dzieciom możliwość atrakcyjnego spędzenia okresu letniego.

pokaż więcej wpisów