Prywatne Gimnazjum nr 5

Obozy językowe dla dzieci - czy to dobra metoda nauki języka?

13 lipiec 2022

Od pewnego czasu dużą popularnością cieszą się wakacyjne kursy językowe. Część z nich ma formę obozów. Ich zaletę stanowi fakt, że uczestnicy całkowicie - od rana do wieczora - koncentrują się na nauce języka obcego.

Czytaj całość

Jak spakować dziecko na “zieloną szkołę” lub kolonię?

29 czerwiec 2022

Warto zapisywać dzieci na kolonie czy tzw. zielone szkoły, ponieważ z jednej strony oferują one dla nich wiele atrakcji, a z drugiej - umożliwiają integrację z rówieśnikami, która jest bardzo ważna w młodym wieku.

Lato niebawem - 4 pomysły na wyjazd wakacyjny dla uczniów szkoły podstawowej

16 czerwiec 2022

Wyjazdy wakacyjne uczniów z powodzeniem mogą łączyć relaks z rozwojem, czyli innymi słowy - przyjemne z pożytecznym. Szczególnie teraz, po długim czasie spędzonym w domach, kiedy lekcje odbywały się zdalnie, duże znaczenie ma to, aby zapewnić dzieciom możliwość atrakcyjnego spędzenia okresu letniego.

Czytaj całość

Co zrobić, gdy dziecko otrzyma zagrożenie?

27 maj 2022

Jeżeli dziecko otrzymało zagrożenie z jednego z przedmiotów w szkole, przede wszystkim należy zastanowić się nad tym, co spowodowało, że do tego doszło. Tego rodzaju sytuacja jest dość poważnym alarmem. Gdyby bowiem nie udało mu się poprawić ocen do końca roku szkolnego, stanie przed koniecznością powtarzania klasy albo zdawania egzaminu poprawkowego.

Czytaj całość

Z jakich materiałów i przyborów pomocniczych mogą korzystać zdający na tegorocznym egzaminie ósmoklasisty?

2 maj 2022

Egzamin ósmoklasisty trwa trzy dni. W 2022 roku odbywa się 24, 25 oraz 26 maja. Uczestniczą w nim wszyscy uczniowie chcący ukończyć szkołę podstawową. Testu nie można nie zdać. Ma on formę jedynie pisemną i dotyczy trzech kluczowych przedmiotów: języka polskiego, matematyki oraz języka nowożytnego. Uczniowie mogą korzystać z określonych materiałów i przyborów pomocniczych. Przygotowaliśmy trochę cennych informacji dla wszystkich ósmoklasistów, w tym uczniów naszej szkoły podstawowej w Krakowie. Zasady te obowiązują również w trakcie egzaminu poprawkowego.

Czytaj całość

Co trzeba wiedzieć o egzaminie ósmoklasisty 2022?

29 kwiecień 2022

W tym roku egzamin ósmoklasisty odbywa się od 24 do 26 maja (termin główny) oraz od 13 do 15 czerwca (termin dodatkowy). Zebraliśmy dla Was najważniejsze informacje dotyczące tego wydarzenia.

Czytaj całość

Od jakiej średniej jest świadectwo z biało czerwonym paskiem. Czy warto mobilizować dziecko do wytężonej nauki?

14 kwiecień 2022

Kiedy dziecko przynosi do domu świadectwo, na którym znajduje się charakterystyczny pionowy pasek w barwach narodowych - zwykle nazywany po prostu czerwonym - rodzic odczuwa dumę. Czy jednak takie wyróżnienie warte jest tego, by jego zdobyciu podporządkować wszystko?

Czytaj całość

Czy nagradzać dziecko za dobre oceny?

31 marzec 2022

Dobre oceny dziecka sprawiają radość każdemu rodzicowi. Niejeden z nich w zamian obdarowuje swoją córkę czy syna większymi lub mniejszymi prezentami. Czy jednak - z psychologicznego punktu widzenia - warto to robić? Czy może wysokie wyniki w nauce powinny być wystarczającą nagrodą dla naszych podopiecznych?

Czytaj całość

Jak pomóc dziecku wrócić do szkoły po zdalnym nauczaniu?

14 marzec 2022

Epidemia koronawirusa spowodowała, że nauczanie w Polsce - w zależności od natężenia epidemii: w całości albo częściowo - przeniosło się do internetu. Lekcje online nie pozostały bez wpływu nie tylko na proces uczenia się, ale również na życie emocjonalne uczniów.

pokaż więcej wpisów