Prywatne Gimnazjum nr 5

Blog

Nie tylko nauka — zalety zabaw integracyjnych

30 grudzień 2023

Zajęcia i zabawy integracyjne są dla najmłodszych ciekawym urozmaiceniem dnia w szkole oraz doskonałą okazją do poznania siebie nawzajem, a także nauki pracy w grupie. Ich największą zaletą jest to, że taka aktywność jest odpowiednia dla dzieci w każdym wieku. Na co mogą liczyć uczniowie Prywatnej Szkoły Podstawowej nr 5 w Krakowie w ramach zajęć pozalekcyjnych?

Czytaj całość

Jak wybrać odpowiednie zajęcia pozalekcyjne?

19 listopad 2023

Wybór odpowiednich zajęć pozalekcyjnych dla dziecka stanowi ważny krok w rozwoju jego zainteresowań. Rodzice powinni dokonać wyboru uważnie, biorąc pod uwagę zarówno indywidualne preferencje dziecka, jak i własne możliwości finansowe i czasowe. Nauczyciele Prywatnej Szkoły Podstawowej nr 5 w Krakowie podpowiadają, o czym warto pomyśleć przy wyborze zajęć pozalekcyjnych.

Czytaj całość

Zalety stosowania gier i zabaw w nauce matematyki

26 wrzesień 2023

Nie bez powodu matematyka jest nazywana królową nauk. Wiele innych dyscyplin czerpie swoje podstawy właśnie z matematyki. Z tego względu rodzicom zależy na tym, aby ich pociechy były dobre z matematyki, w czym od najmłodszych lat pomagają rozmaite zabawy i gry.

Czytaj całość

Dlaczego warto brać udział w konkursach szkolnych?

28 sierpień 2023

Dzieci zazwyczaj zachęca się do brania udziału w rozmaitych szkolnych konkursach już od najmłodszych lat. Tego typu aktywności niosą ze sobą wiele korzyści, w tym naukę zdrowej rywalizacji, zwiększanie pewności siebie, a także zdobywanie wiedzy.

Czytaj całość

Zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze - na czym polegają i dla kogo są skierowane?

6 lipiec 2023

Celem zajęć dydaktyczno-wyrównawczych jest uzupełnienie braków w zakresie kształcenia u tych uczniów, którzy mają trudności w nauce. Lekcje mają charakter wsparcia zarówno pedagogicznego, jak i psychologicznego. Tym samym gwarantują nie tylko pomoc edukacyjną, ale również wspomagają ogólny rozwój dzieci. 

Czytaj całość

Zalety indywidualnych programów nauczania

18 maj 2023

System edukacji został skonstruowany tak, aby wspierać wszystkich uczniów, zarówno tych z ograniczeniami (np. zdrowotnymi), jak i tych wyróżniających się i przejawiających szczególne zdolności. Indywidualny program nauki daje możliwość zdobywania wiedzy we własnym tempie, innym niż rówieśników, pod okiem wykwalifikowanej kadry pedagogicznej.

Czytaj całość

Dlaczego szkoły prywatne są coraz chętniej wybierane przez rodziców i uczniów?

2 kwiecień 2023

Przeprowadzone przez Our Kids badania wykazały, że szkolnictwo prywatne zaczyna cieszyć się coraz większą popularnością, zarówno wśród rodziców, jak i dzieci oraz młodzieży. Oferta edukacyjna wciąż się poszerza, a szkoły prywatne dają rzeczywiste możliwości rozwoju. 

Czytaj całość

Prywatna Szkoła Podstawowa nr 5 w Krakowie - przygotowujemy uczniów do bycia gotowym na wyzwania...

6 marzec 2023

Prywatna Szkoła Podstawowa nr 5 w Krakowie - przygotowujemy uczniów do bycia gotowym na wyzwania w szkole i poza nią

Czytaj całość

Psycholog szkolny - dlaczego jest potrzebny?

29 styczeń 2023

Psycholog jest potrzebny w szkole z wielu powodów. Jego obecność bywa decydującym argumentem przy wyborze miejsca nauki dziecka. Dlaczego psycholog jest potrzebny w szkole? Na to pytanie odpowiadamy w niniejszym artykule.

Czytaj całość
pokaż więcej wpisów