Prywatne Gimnazjum nr 5

Czytanie książek a rozwijanie wyobraźni

30 czerwiec 2024

Czytanie pomaga rozwijać wyobraźnię, ponieważ wymaga od czytelnika przemienienia w obrazy tego, co jest zapisane za pomocą zwykłych słów. Dla dziecka czytelnictwo to nie tylko rozwój wyobraźni, ale i wpływ na rozumienie i postrzeganie rozmaitych zachowań, poszerzanie horyzontów, wiedza, a także ogromny rozwój kreatywności. Pedagodzy z Prywatnej Szkoły Podstawowej nr 5 w Krakowie mają świadomość, że gdy chce się pobudzać rozwój wyobraźni u najmłodszych, należy im czytać – i to jak najwięcej!

Czytaj całość

Do czego jest nam potrzebna legitymacja szkolna?

29 kwiecień 2024

Koniec roku szkolnego zbliża się wielkimi krokami, jednak wraz z nadejściem wakacji warto pamiętać, by mieć przy sobie legitymację szkolną, której posiadanie daje szereg nieoczywistych korzyści i przywilejów.

Czytaj całość

Jak szkoła może pomóc w nabyciu kompetencji społecznych?

30 marzec 2024

Człowiek jest istotą społeczną. Wiedzę, na temat tego, jak funkcjonować w zbiorowości, co wolno, a czego robić nie należy, dzieci nabywają w procesie socjalizacji, który rozpoczyna się już w środowisku domowym. Później proces ten kontynuowany jest także w innych kontekstach i rolach, w jakich występuje dziecko. W szkole nie tylko zdobywa ono zatem wiedzę, ale także ma szansę rozwijać szereg umiejętności przydatnych w życiu we wspólnocie. Jak to się dzieje? Jak szkoła pomaga w nabyciu kompetencji społecznych?

Czytaj całość

W naszej szkole rodzice mogą liczyć na profesjonalne wsparcie w rozwiązywaniu problemów wychowawczych i edukacyjnych ze strony pedagogów szkolnych

29 luty 2024

Budowa poprawnej relacji z dzieckiem nie jest łatwym zadaniem. Rodzice często nie wiedzą, w jaki sposób rozmawiać ze swoją pociechą. Pomoc w tym zakresie przynosi konsultacja ze specjalistą, takim jak psycholog lub dziecięcy pedagog.

Czytaj całość

Nie tylko nauka — zalety zabaw integracyjnych

30 grudzień 2023

Zajęcia i zabawy integracyjne są dla najmłodszych ciekawym urozmaiceniem dnia w szkole oraz doskonałą okazją do poznania siebie nawzajem, a także nauki pracy w grupie. Ich największą zaletą jest to, że taka aktywność jest odpowiednia dla dzieci w każdym wieku. Na co mogą liczyć uczniowie Prywatnej Szkoły Podstawowej nr 5 w Krakowie w ramach zajęć pozalekcyjnych?

Czytaj całość

Jak wybrać odpowiednie zajęcia pozalekcyjne?

19 listopad 2023

Wybór odpowiednich zajęć pozalekcyjnych dla dziecka stanowi ważny krok w rozwoju jego zainteresowań. Rodzice powinni dokonać wyboru uważnie, biorąc pod uwagę zarówno indywidualne preferencje dziecka, jak i własne możliwości finansowe i czasowe. Nauczyciele Prywatnej Szkoły Podstawowej nr 5 w Krakowie podpowiadają, o czym warto pomyśleć przy wyborze zajęć pozalekcyjnych.

Czytaj całość

Zalety stosowania gier i zabaw w nauce matematyki

26 wrzesień 2023

Nie bez powodu matematyka jest nazywana królową nauk. Wiele innych dyscyplin czerpie swoje podstawy właśnie z matematyki. Z tego względu rodzicom zależy na tym, aby ich pociechy były dobre z matematyki, w czym od najmłodszych lat pomagają rozmaite zabawy i gry.

Czytaj całość

Dlaczego warto brać udział w konkursach szkolnych?

28 sierpień 2023

Dzieci zazwyczaj zachęca się do brania udziału w rozmaitych szkolnych konkursach już od najmłodszych lat. Tego typu aktywności niosą ze sobą wiele korzyści, w tym naukę zdrowej rywalizacji, zwiększanie pewności siebie, a także zdobywanie wiedzy.

Czytaj całość

Zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze - na czym polegają i dla kogo są skierowane?

6 lipiec 2023

Celem zajęć dydaktyczno-wyrównawczych jest uzupełnienie braków w zakresie kształcenia u tych uczniów, którzy mają trudności w nauce. Lekcje mają charakter wsparcia zarówno pedagogicznego, jak i psychologicznego. Tym samym gwarantują nie tylko pomoc edukacyjną, ale również wspomagają ogólny rozwój dzieci.

pokaż więcej wpisów