Prywatne Gimnazjum nr 5

Blog

Zalety indywidualnych programów nauczania

18 maj 2023

System edukacji został skonstruowany tak, aby wspierać wszystkich uczniów, zarówno tych z ograniczeniami (np. zdrowotnymi), jak i tych wyróżniających się i przejawiających szczególne zdolności. Indywidualny program nauki daje możliwość zdobywania wiedzy we własnym tempie, innym niż rówieśników, pod okiem wykwalifikowanej kadry pedagogicznej.

Czytaj całość

Dlaczego szkoły prywatne są coraz chętniej wybierane przez rodziców i uczniów?

2 kwiecień 2023

Przeprowadzone przez Our Kids badania wykazały, że szkolnictwo prywatne zaczyna cieszyć się coraz większą popularnością, zarówno wśród rodziców, jak i dzieci oraz młodzieży. Oferta edukacyjna wciąż się poszerza, a szkoły prywatne dają rzeczywiste możliwości rozwoju. 

Czytaj całość

Prywatna Szkoła Podstawowa nr 5 w Krakowie - przygotowujemy uczniów do bycia gotowym na wyzwania...

6 marzec 2023

Prywatna Szkoła Podstawowa nr 5 w Krakowie - przygotowujemy uczniów do bycia gotowym na wyzwania w szkole i poza nią

Czytaj całość

Psycholog szkolny - dlaczego jest potrzebny?

29 styczeń 2023

Psycholog jest potrzebny w szkole z wielu powodów. Jego obecność bywa decydującym argumentem przy wyborze miejsca nauki dziecka. Dlaczego psycholog jest potrzebny w szkole? Na to pytanie odpowiadamy w niniejszym artykule.

Czytaj całość

Dlaczego nie warto odkładać nauki na później?

15 grudzień 2022

Odkładanie rzeczy na później nazywane jest również prokrastynacją. Tego typu przyzwyczajenia obniżają produktywność, zwłaszcza w kontekście nauki, która jest procesem wymagającym regularnego wykonywania pewnych czynności. Jak pokonać szkodliwy nawyk?

Czytaj całość

Czy matematyka dalej jest królową nauk?

14 listopad 2022

Matematykę zwykło określać się królową nauk. Czy w dalszym ciągu nią jest? Czy także w dzisiejszych czasach jej podstawy dają początek innym dyscyplinom? 

Czytaj całość

Jak właściwie zorganizować sobie czas wolny?

17 październik 2022

Czas wolny to nie tylko leniuchowanie. Warto go również przeznaczyć na realizowanie tych pasji, dzięki którym możemy spełniać swoje aspiracje. Dobrym pomysłem jest rozwijanie takich zainteresowań, które mają również charakter edukacyjny. Łączą one bowiem przyjemne z pożytecznym.

Czytaj całość

Jak pomóc uczniom wrócić do nauczania stacjonarnego?

15 wrzesień 2022

Kształcenie zdalne dało uczniom dużo swobody, wolnego czasu, ale nauczyło również samodzielności, samowystarczalności. Nie ma wątpliwości co do tego, że powrót do szkół na zajęcia stacjonarne jest wyzwaniem zarówno dla dzieci, jak i rodziców oraz nauczycieli. 

Czytaj całość

Nowy rok szkolny - nowe plany. Jak pomóc dziecku dobrze wejść w kolejny rok nauki?

16 sierpień 2022

Wakacje to dobry moment na to, aby wspólnie z synem lub córką zastanowić się nad planami na najbliższy rok szkolny. Mogą one dotyczyć zarówno zajęć dodatkowych, jak i nauki. Rodzice muszą jednak pamiętać, że każdy powrót do szkoły może wiązać się ze stresem.  Jak dobrze wejść w rok szkolny? Na to pytanie odpowiadamy w poniższym artykule.

Czytaj całość
pokaż więcej wpisów