Prywatne Gimnazjum nr 5

Blog

Z jakich materiałów i przyborów pomocniczych mogą korzystać zdający na tegorocznym egzaminie ósmoklasisty?

2 maj 2022

Egzamin ósmoklasisty trwa trzy dni. W 2022 roku odbywa się 24, 25 oraz 26 maja. Uczestniczą w nim wszyscy uczniowie chcący ukończyć szkołę podstawową. Testu nie można nie zdać. Ma on formę jedynie pisemną i dotyczy trzech kluczowych przedmiotów: języka polskiego, matematyki oraz języka nowożytnego. Uczniowie mogą korzystać z określonych materiałów i przyborów pomocniczych. Przygotowaliśmy trochę cennych informacji dla wszystkich ósmoklasistów, w tym uczniów naszej szkoły podstawowej w Krakowie. Zasady te obowiązują również w trakcie egzaminu poprawkowego.

Czytaj całość

Co trzeba wiedzieć o egzaminie ósmoklasisty 2022?

29 kwiecień 2022

W tym roku egzamin ósmoklasisty odbywa się od 24 do 26 maja (termin główny) oraz od 13 do 15 czerwca (termin dodatkowy). Zebraliśmy dla Was najważniejsze informacje dotyczące tego wydarzenia.

Czytaj całość

Od jakiej średniej jest świadectwo z biało czerwonym paskiem. Czy warto mobilizować dziecko do wytężonej nauki?

14 kwiecień 2022

Kiedy dziecko przynosi do domu świadectwo, na którym znajduje się charakterystyczny pionowy pasek w barwach narodowych - zwykle nazywany po prostu czerwonym - rodzic odczuwa dumę. Czy jednak takie wyróżnienie warte jest tego, by jego zdobyciu podporządkować wszystko?

Czytaj całość

Czy nagradzać dziecko za dobre oceny?

31 marzec 2022

Dobre oceny dziecka sprawiają radość każdemu rodzicowi. Niejeden z nich w zamian obdarowuje swoją córkę czy syna większymi lub mniejszymi prezentami. Czy jednak - z psychologicznego punktu widzenia - warto to robić? Czy może wysokie wyniki w nauce powinny być wystarczającą nagrodą dla naszych podopiecznych?

Czytaj całość

Jak pomóc dziecku wrócić do szkoły po zdalnym nauczaniu?

14 marzec 2022

Epidemia koronawirusa spowodowała, że nauczanie w Polsce - w zależności od natężenia epidemii: w całości albo częściowo - przeniosło się do internetu. Lekcje online nie pozostały bez wpływu nie tylko na proces uczenia się, ale również na życie emocjonalne uczniów.

Czytaj całość

Nowoczesna szkoła - jak najnowsze technologie ułatwiają naukę?

10 luty 2022

Nowoczesne technologie pozwalają znacznie usprawnić naukę, jednocześnie są dla uczniów niezwykle atrakcyjne. Z każdego z wymienionych powodów powinny być zatem regularnie wykorzystywane na lekcjach.

Czytaj całość

Umiejętności pedagogiczne kadry nauczycielskiej kluczem do sukcesu uczniów.

30 styczeń 2022

Jednym z atutów Prywatnej Szkoły Podstawowej nr 5 w Krakowie jest doświadczona kadra pedagogiczna. Szkoła zawdzięcza swój sukces edukacyjny zespołowi doświadczonych, znakomicie wykwalifikowanych  nauczycieli.

Czytaj całość

Jak poznać talenty dziecka i wspierać je w rozwijaniu zainteresowań?

3 styczeń 2022

Okres nauki w szkole podstawowej to czas, w którym dzieci rozwijają swoje pierwsze pasje i odkrywają talenty. Niekiedy należy je w tym wspomagać. Jak dowiedzieć się, jakie są ich mocne strony córki lub syna? W jaki sposób powinno się zachęcać młode osoby do pewnych aktywności? Na to pytanie odpowiadają nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 5 w Krakowie.

Czytaj całość

Wysoki poziom nauczania oraz ścisła współpraca z rodzicami - poznaj inne zalety naszej szkoły!

20 grudzień 2021

Do atutów, z których znana jest  Prywatna Szkoła Podstawowa nr 5 w Krakowie, należy ścisła współpraca pomiędzy placówką a rodzicami uczniów oraz wysoki poziom nauczania. Cele te od lat stawiane są przez dyrekcję na pierwszym miejscu, dzięki czemu szkoła może poszczycić się znakomitą renomą. Czym jeszcze wyróżnia się "piątka"? Na to pytanie odpowiadamy poniżej.

pokaż więcej wpisów