Prywatne Gimnazjum nr 5

Jak pomóc uczniom wrócić do nauczania stacjonarnego?

15 wrzesień 2022

Kształcenie zdalne dało uczniom dużo swobody, wolnego czasu, ale nauczyło również samodzielności, samowystarczalności. Nie ma wątpliwości co do tego, że powrót do szkół na zajęcia stacjonarne jest wyzwaniem zarówno dla dzieci, jak i rodziców oraz nauczycieli.

Czytaj całość

Nowy rok szkolny - nowe plany. Jak pomóc dziecku dobrze wejść w kolejny rok nauki?

16 sierpień 2022

Wakacje to dobry moment na to, aby wspólnie z synem lub córką zastanowić się nad planami na najbliższy rok szkolny. Mogą one dotyczyć zarówno zajęć dodatkowych, jak i nauki. Rodzice muszą jednak pamiętać, że każdy powrót do szkoły może wiązać się ze stresem.  Jak dobrze wejść w rok szkolny? Na to pytanie odpowiadamy w poniższym artykule.

Czytaj całość

Obozy językowe dla dzieci - czy to dobra metoda nauki języka?

13 lipiec 2022

Od pewnego czasu dużą popularnością cieszą się wakacyjne kursy językowe. Część z nich ma formę obozów. Ich zaletę stanowi fakt, że uczestnicy całkowicie - od rana do wieczora - koncentrują się na nauce języka obcego.

Czytaj całość

Jak spakować dziecko na “zieloną szkołę” lub kolonię?

29 czerwiec 2022

Warto zapisywać dzieci na kolonie czy tzw. zielone szkoły, ponieważ z jednej strony oferują one dla nich wiele atrakcji, a z drugiej - umożliwiają integrację z rówieśnikami, która jest bardzo ważna w młodym wieku.

Lato niebawem - 4 pomysły na wyjazd wakacyjny dla uczniów szkoły podstawowej

16 czerwiec 2022

Wyjazdy wakacyjne uczniów z powodzeniem mogą łączyć relaks z rozwojem, czyli innymi słowy - przyjemne z pożytecznym. Szczególnie teraz, po długim czasie spędzonym w domach, kiedy lekcje odbywały się zdalnie, duże znaczenie ma to, aby zapewnić dzieciom możliwość atrakcyjnego spędzenia okresu letniego.

Czytaj całość

Co zrobić, gdy dziecko otrzyma zagrożenie?

27 maj 2022

Jeżeli dziecko otrzymało zagrożenie z jednego z przedmiotów w szkole, przede wszystkim należy zastanowić się nad tym, co spowodowało, że do tego doszło. Tego rodzaju sytuacja jest dość poważnym alarmem. Gdyby bowiem nie udało mu się poprawić ocen do końca roku szkolnego, stanie przed koniecznością powtarzania klasy albo zdawania egzaminu poprawkowego.

Czytaj całość

Z jakich materiałów i przyborów pomocniczych mogą korzystać zdający na tegorocznym egzaminie ósmoklasisty?

2 maj 2022

Egzamin ósmoklasisty trwa trzy dni. W 2022 roku odbywa się 24, 25 oraz 26 maja. Uczestniczą w nim wszyscy uczniowie chcący ukończyć szkołę podstawową. Testu nie można nie zdać. Ma on formę jedynie pisemną i dotyczy trzech kluczowych przedmiotów: języka polskiego, matematyki oraz języka nowożytnego. Uczniowie mogą korzystać z określonych materiałów i przyborów pomocniczych. Przygotowaliśmy trochę cennych informacji dla wszystkich ósmoklasistów, w tym uczniów naszej szkoły podstawowej w Krakowie. Zasady te obowiązują również w trakcie egzaminu poprawkowego.

Czytaj całość

Co trzeba wiedzieć o egzaminie ósmoklasisty 2022?

29 kwiecień 2022

W tym roku egzamin ósmoklasisty odbywa się od 24 do 26 maja (termin główny) oraz od 13 do 15 czerwca (termin dodatkowy). Zebraliśmy dla Was najważniejsze informacje dotyczące tego wydarzenia.

Czytaj całość

Od jakiej średniej jest świadectwo z biało czerwonym paskiem. Czy warto mobilizować dziecko do wytężonej nauki?

14 kwiecień 2022

Kiedy dziecko przynosi do domu świadectwo, na którym znajduje się charakterystyczny pionowy pasek w barwach narodowych - zwykle nazywany po prostu czerwonym - rodzic odczuwa dumę. Czy jednak takie wyróżnienie warte jest tego, by jego zdobyciu podporządkować wszystko?

pokaż więcej wpisów